Menu Ga naar zoek pagina

Interview Vivium-leden ‘Een vriend raadde het aan’

05 juni 2025 Interviews

Ze wonen al vijftig jaar in dit huis in Blaricum, en willen dat ook zo lang mogelijk zo zelfstandig mogelijk blijven doen. Maar nu het echtpaar Van der Velden de tachtig gepasseerd is en gezondheidsproblemen kent, is een adviesgesprek met de ledenconsulent van Vivium Services inderdaad een goed idee.

Ze kregen de tip en wat aanmoediging van een ander Vivium-lid, een vriend die mantelzorgt voor zijn vrouw. “Hij kwam bij ons kijken hoe het ging”, vertelt meneer, nog herstellende van een behandeling tegen slokdarmkanker. “Toen vertelde hij over de ledenconsulent van Vivium Services. Hij was positief over hun adviesgesprek en raadde het ons ook aan. Zo zelfstandig mogelijk op een prettig en comfortabele manier hier kunnen blijven wonen gaat niet vanzelf. Dat was dit echtpaar al eerder duidelijk geworden. Herman van der Velden glimlacht: en zo kwam er “door goed bedoeld aandringen” van die vriend een afspraak met de ledenconsulent.

Tot voor kort had meneer zorg aan huis van Vivium, ook vanwege de sondevoeding. En mevrouw was al eens uitgeschakeld door valpartijen en een ziekenhuisopname voor haar hart. In die periode regelden ze via de gemeente (wmo-)hulp in de huishouding. “Dat stopte, nadat we zelf aangaven dat het op een gegeven moment wel weer ging. Misschien dat een ander er meer nood aan had.”

Ondertussen komt mevrouw stap voor stap de trap af. Ze loopt voorzichtig. Maar met de eerste zonnestralen dit voorjaar was ze afgelopen week meteen in hun groene oase achter het huis te vinden. Ze zijn gewend ‘alles’ zelf te regelen en prijzen zich gelukkig met een fijn en betrokken netwerk om hen heen. Eigenlijk waren ze huiverig over advies aan een buitenstaander vragen. “We krijgen al zoveel informatie vanuit het AVL-ziekenhuis, ook over psychische steun”, legt mevrouw uit. “Daar heb ik allemaal geen behoefte aan. We stonden daarom licht sceptisch tegenover zo’n adviesgesprek.”

“De ledenconsulent klonk zo sympathiek aan de telefoon”, legt meneer uit hoe ze hun gereserveerdheid lieten varen en die afspraak maakten. Het echtpaar is al jaren lid van Vivium Services. Voor leden is zo’n adviesgesprek gratis. Ze vatten hun ervaring bondig samen: “Het was een prettig gesprek.” Zelf kaartten ze het regelen van huishoudelijke hulp aan. “De ledenconsulent gaat nu voor ons achter de wmo-hulp aan en ze heeft ons voor de particuliere schoonmaakservice aangemeld.”

Gesprek is helpend

Vivium Services werkt met verschillende betrouwbare partners voor een zo breed mogelijk aanbod om fijn en comfortabel te leven. Daar hadden ze heus eens over gelezen, maar niet aan gedacht om er zelf gebruik van te maken. Zo onthand en hulpbehoevend voelen ze zich namelijk ook weer niet. Toch is Vivium Services er juist voor iedereen: zo regelen medewerkers met plezier een afspraak thuis met een opticien, kapper of pedicure. “Het hele gesprek, en ook het contact zelf heeft me wel geholpen”, blikt mevrouw terug op de positieve ervaring.

Ze zegt de pedicure in gedachten te houden, voor als haar eigen pedicure geen optie meer is. En datzelfde geldt voor hulp bij belastingen en de opticien aan huis. Meneer heeft de maaltijdservices via Vivium Services bekeken: “Ze bieden meer variatie dan de maaltijden bij de supermarkt”, concludeert hij en kijkt naar zijn vrouw: “Misschien een keer proberen.”

Dan kijken ze elkaar aan: zou zo’n adviesgesprek niet wat zijn voor die, en die? De suggestie om zo’n gesprek toch maar eens aan te vragen geven ze ook bij dezen van harte door. De ledenconsulent is er voor vragen over welzijn, zorg en wonen. Zij denkt mee, adviseert en kent de wegen en mogelijkheden -ook in de buurt. En ze gaat op zoek naar antwoorden en oplossingen. “Ze stuurde na afloop ook nog een mooi uitgebreid rapport met wat we besproken hebben”, zegt meneer tevreden. “Handig om nog eens terug te lezen. Het is goed om te weten dat dit bestaat, dat deze mogelijkheden er zijn. Je kunt dus bij van alles en nog wat hulp en raad krijgen.”

Gratis adviesgesprek met de ledenconsulent van Vivium Services?

Zo vitaal en zelfstandig mogelijk blijven, daar helpen wij u graag bij. Stel gerust uw vragen aan de ledenconsulent. Mail naar ledenconsulent@vivium.nl of bel 035 6 924 495.

Ontvang alle acties in uw mailbox

Schrijf u in voor de nieuwsbrief

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Word vandaag nog lid!

  • Korting op alle Vivium Services
  • Korting op uw aanvullende zorgverzekering
  • Exclusieve ledenacties

Bekijk alle voordelen Direct lid worden